Connect with us

LAJME

U arrestuan nga policia pa bërë asgjë të kundërligjshme (Video)

Published

on

Një ngjarje e pazakontë që ka ndodhur në Philadelphia të SHBA-ve ka shokuar opinionin.

Dy të ri me ngjyrë kishin hyrë në njërin nga lokalet e Starbucks, dhe po prisnin mikun e tyre me të cilin kishin planifikuar të takohen.

Por, befasisht ata u arrestuan nga policia, pa bërë asgjë të keqe. Policisë i kishte telefonuar punonjësi, kurse mysafirët tjerë filluan të ankohen te policët se ata nuk kanë bërë asgjë të keqe dhe se thjesht po arrestohen vetëm pse janë të zi.

Lidhur me këtë veprim është kritikuar edhe kryetari i Philadelphia i cili nuk ka reaguar për racizëm, ndërsa zëdhënësi i policisë ka arsyetuar veprimin e policisë.

Ai tha se çdo polic e ka për obligim të reagoj nëse telefonohet nga pronari i lokalit dhe kërkon që personat që janë brenda të nxirren jashtë.

Por vetëm pasi ngjarja u publikua në mbarë botën, zyrtarët e Starbucks kanë kërkuar falje.

Starbucks Calls Cops on Black Customers

These two black men were arrested in Starbucks because they were sitting and waiting for a friend.

Δημοσιεύτηκε από AJ+ στις Κυριακή, 15 Απριλίου 2018

Tact
SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR