Connect with us

LAJME

Zaev: Nuk do të ketë takim liderësh për emrin

Published

on

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar sot se takim liderësh për vijimin e bisedimeve për çështjen e emrit me siguri nuk do të ketë, pasi siç tha në Ohër nuk ka pasur ndonjë hap të veçantë.

“Besoj se do të ketë takime, apo informim të ndërsjellë nga ana e ministrit të jashtëm dhe nga ana ime, shefit të shtetit dhe shefit të opozitës, pasi ata konkludojnë se nuk ka diçka të rëndësishme që do të ishte bazë për takim liderësh. Ne këtë e respektojmë. Për ne me rëndësi është të gjithë të jenë të informuar dhe të ndajmë ide për hapat e ardhshëm strategjik”, ka thënë Zaev./Medial.mk/

Tact
SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR