Connect with us

NDRYSHE

Zbulohet mbiemri i Barbie

Published

on

Njerëzit kanë kuptuar diçka rreth Barbie – ajo ka një mbiemër.

Zbulimi erdhi pasi llogaria zyrtare e Barbie në Twitter iu dëshironte ndjekësve një ‘ditë të lumtur’ – nga motrat ROBERTS. Në cicërimë, Barbie shihet me motrat e saj, transmeton Klan Kosova.

Emri i i plotë i saj është Barbara Millicent Roberts dhe emri i plotë i Ken është Ken Carson.

Kukulla u emërua pas vajzës adoleshente Barbara të krijuesit Ruth Handler. Ajo u frymëzua pasi e pa vajzën e saj të luante me kukulla letre.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com