Connect with us

LAJME

Edi Paloka: T’i japim fund qeverisë që i shërben krimit

Published

on

Nënkryetari i Partisë Demokratike doli në një konferencë për shtyp ku foli sërish për çështjen “Xhafaj”. Edi Paloka akuzoi sërish Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se janë të implikuar në trafikun e drogës dhe se po shkatërrojnë provat.

“Edi Rama gënjeu kur tha se ka bërë analizim të zërit në një agjenci të huaj, pasi ende nuk thotë emrin e këtij institucioni. Ai e di mirë se Agron Xhafaj kontrollon trafikun e drogës në qytetin e Vlorës, ndërsa i vëllai, Fatmiri qëndron në Ministri për të shkatërruar të gjitha provat me ndihmën e Prokurorisë së kapur”, deklaroi Paloka.

Më tej numri dy i Partisë Demokratike përsëriti edhe njëherë thirrjen për të marrë pjesë në protestën e organizuar opozita, të shtunën e ardhshme më 26 Maj.

“Ju ftoj edhe njëherë të gjithëve, të protestojmë së bashku ditën e shtunë, për të larguar nga pushteti ministrin e drogës dhe trafikut dhe për t’i dhënë përgjigjen e merituar kësaj qeverie arrogante, që i shërben vetëm kriminelëve”, tha Paloka. /TCH /Telegrafi/

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com