Connect with us

BOTA

Ndodh në Kroaci: Hajna bombardojnë bankomatët

Published

on

Qytetarët e Rijekës në Kroaci që jetojnë pranë qendrës tregtare “Plodine” u tmerruan nga një shpërthim i cili ka shkatërruar katër bankomate.

Sipas mediave kroate, ATM nga “Privredna banka Zagreb”, “Erste banka”, “Zagrebacka banka” dhe “Hrvatska postanska banka” janë dëmtuar nga shpërthimi dhe se sipas të dhënave të fundit, paratë nuk arritën të dilnin jashtë nga kasetat, transmeton gazetametro.net.

Tash për tash dyshohet se prapa këtij sulmi qëndron ndonjë grup hajnash që kishin për synim vjedhjen e parave, por që këtë nuk kishin arritur ta bënin.

Policia ka nisur hetimet lidhur me rastin, mirëpo sipas mediave, akoma nuk ka asnjë të dyshuar.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com