Connect with us

LAJME

Rasti “Treqind”, MPB këron 27 milionë denarë dëmshpërblim nga Gjoko Popovski

Published

on

Dëmshpërblim prej 27 milionë denarë është kërkuar nga ish ndihmës ministri në MPB, Gjoko Popovski për dëmet e bëra me blerjen e veturave për MPB-në gjatë periudhës 2008-2012.

Në fjalët përfundimtare të seancës për rastin “Treqind”, PPS ka kërkuar që të sillet aktgjykim dënues për të akuzuarin Gjoko Popovski, 27 milionë denarë dëmshpërblim si dhe pagesën e shpenzimeve gjyqësore.

Mbrojtja nga ana tjetër kërkoi lirimin e tij. Më 22 maj pritet të sillet edhe aktgjykimi final për këtë rast. Popovski akuzohet për blerje e 300 veturave për MPB-në me çka e ka dëmtuar buxhetin e shtetit për mbi 450 mijë euro./Zhurnal.mk

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com