Connect with us

LAJME

Gjykata në Maqedoni dënoi me burg dy dhunuesit e Ziadin Selës

Published

on

Sot në Gjykatën Penale në seancën gjyqësore për rastin e sulmit ndaj Ziadin Sela, dy të akuzuarit që e pranuan fajin për veprën e bërë “dhunë” janë dënuar me burg, ku Cejo Georgievski është dënuar me një vjet e dy muaj burg, ndërsa Stojan Pavllovski me tre vjet burg, në dënimin e tyre përfshihet edhe koha e paraburgimit, raporton Portalb.mk.

Arsyeja pse Stojan Pavllevski është dënuar më shumë është se ai i pari ka hyrë në press qendrën e Kuvendit të Maqedonisë.

“E pranoj fajin, sipas videos nuk mund të them se jam i pafajshëm. Kjo ka ndodhur për shkak nervozes dhe agresivitetit…”, tha Pavllevski në seancën e kaluar gjyqësore kur e pranoi fajin.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com