Connect with us

LAJME

Rusia e mërzitur që Maqedonia po bëhet anëtare e NATO-s

Published

on

Ambasadori rus në Bashkimin Evropian (BE), Vladimir Chizov, ka porositur se Rusia mbështet zgjidhjen e çështjes së emrit ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë.

Chizov u tha gazetarëve se Rusia konsideron që perspektiva evropiane paraqet dimension të globalizimit, mirëpo zgjerimi i NATO-s paraqet tentim për zgjidhje të sfidave të shekullit 21, me mjete të shekullit 20.

“Nuk do të duartrokasim nëse Maqedonia bëhet anëtare e NATO-s”, theksoi Chizov.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com