Connect with us

SPORT

Akinfeev pret penaltitë e spanjollëve – Rusia shkon në çerekfinale (VIDEO)

Published

on

Nikoqiri i Kupës së Botës, Rusia, ka kaluar në çerekfinale të kësaj ngjarjeje.

Pas ekzekutimit të penaltive Rusia ka eliminuar Spanjën me rezultat 4:3, nga loja e rregullt që u përmbyll 1:1, njofton Klan Kosova.

Ka qenë portieri i Rusisë, Akinfeev që ka pritur dy penalti të Spanjës, atë të Koke dhe të Aspas.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com