Connect with us

LAJME

Bela: Aleanca gjithmonë e ka mbështetur anëtarësimin në NATO dhe BE

Published

on

Aleanca për shqiptarët e ka përshendetur marrjen e ftesës për në NATO të Maqedonisë. Rizvan Bela, nga kjo parti përmes një postimi në Facebok ka theksuar se Aleanca ka dëshmuar gjatë gjithë kohës që është pro anëtarësimit në NATO dhe BE dhe se pikërisht kjo parti ishte ‘shkaktare’ për rrëzimin e rigjimit të kaluar, transmeton portali Zyrtare.com

Postimi i plotë:

“Aleanca për Shqiptarët dëshmoi dhe qëndroi në krye të reformave për një politike të re e qasje te re e cila rezultoi me ftesë për në NATO. Ne praktikisht mbajtëm qëndrimin pro NATO dhe EU. Iu përrgjigjëm pozitivisht ndryshimeve tektonike në shtet. Ne ndërruam regjimin, të tjerët ikën, e disa hajna po mundohen të kalojnë nga varrëmihës në shpëtimtarë eurointegrues. Beteja jonë bëhet në raport Lindje – Perëndim.
Prandaj ftesa për në NATO është jetike, duhet patur kujdes nga pjesa qeveritare pro-lindjes, e cila akoma mban raporte të ngrohta me partinë aktuale opozitare maqedonase.
Nëse dikush i ka borxh lindjes le ta paguajë vet”– ka shkruar Bela në rrjetin social Facebook.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com