Connect with us

LAJME

Elvis Naçi humb një person të dashur në familjen e tij

Published

on

Teologu Elvis Naçi është njëri ndër më të ndjekurit nga gjithë shqiptarët. Madje humanizmi i tij arriti që të prek zemrat e shumë prej tyre.

Por Naçi sot ka dhënë një lajm të hidhur për të gjithë ndjekësit e tij. Pas një sëmundje të rëndë sot ka ndërruar jetë babai i tij, varrimi i të cilit bëhet në ora 18:00.

Postimi i plotë:

Me dhimbje ju informoj se Babai im pas nje semundje te rende nderroi jete dhe ja dhuroi Shpirtin Krijuesit te Tij, Zoti e paste falur, meshiruar dhe derguar ne Xhenet! Amin. Varrimi dhe Falja e Xhenazes behet sot ne oren 18:00 ne varrezat e Tufines. Te Zotit jemi dhe tek Ai do te kthehemi te gjithe!

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com