Connect with us

SPORT

Lukaku, Hazard, De Bruyne, e pabesueshme çfarë kishte bërë Mourinho

Published

on

Jose Mourinho në Chelsea, nuk kishte besim tek treshja, Romelu Lukaku, Eden Hazard dhe Kevin de Bruyne.

Romelu Lukaku, Eden Hazard dhe Kevin de Bruyne shkëlqyen në fitorene Belgjikës ndaj Brazilit me rezultat 2:1 në çerekfinalen e Kampionatit botëror 2018.

Treshja e inspiroi Belgjikën drejt gjysmëfinales ku do të takohen me Francën.

Por, nëse kthehemi prapa në sezonin 2013-14, atëherë nuk mund të kuptohet një vendim nga Jose Mourinho.

Aso kohe, menaxher tek Chelsea, Mourinho nuk aprovoi treshen Lukaku, Hazard dhe De Bruyne për të luajtur së bashku te skuadra e “Blues”, përcjell “lajmi.net”.

Hazard është ende pjesë e Chelseat por Lukaku dhe De Bruyne luajnë në Manchester United, përkatësisht Manchester City dhe gjithmonë shkëlqejnë në ndeshjet ku kombinohen së bashku. /Lajmi.net/

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com