Connect with us

BOTA

Në luftë me zjarrin, luciferi ka rënë mbi Amerikë

Published

on

Rënia e temperaturave do të sjellë lehtësim për zjarrfikësit që po luftojnë me zjarrin që ka përfshirë Kaliforninë, por rënie nuk do të ketë deri në fund të javës së ardhshme, ka deklaruar Shërbimi Kombëtar i Motit.
Duke filluar nga e hëna, do të kemi një rënie të ngadaltë. Sot do të jetë një ditë e nxehtë dhe e thatë, tha Jim Hayes

Banorët e Santa Barbara kanë shpallur situatë të jashtëzakonshme, pas shkatërrimit të 20 shtëpive nga zjarri, duke shtyrë banorët të evakuohen.

Rreth 2,000 njerëz ikën nga shtëpitë e tyre si dhe mijëra njerëz mbetën pa energji elektrike./express/

 

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com