Connect with us

LAJME

Një tërmet i fortë e goditi Shqipërinë, i njëjti u ndje edhe në Maqedoni

Published

on

Tërmet me intensitet prej 5.2 shkallësh në orën 11:01 e dridhi Shqipërinë, por fortë u ndje edhe në Maqedoni, sidomos në pjesën perëndimore të vendit, transmeton Portalb.mk.

Raportet e para tregojnë se tërmeti është në epiqendër rreth 30 kilometra larg Tiranës, ndërsa është ndjerë në Maqedoni, Shqipëri dhe në Malin e Zi.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com