Connect with us

KOSOVË

Presidenti Thaçi flet Hahn për ‘vizat’

Published

on

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se ka pasur një bisedë telefonike me komisionerin Johannes Hahn

Përmes një postimi në llogarinë e tij personale në rrjetin social “Twitter”, Thaçi ka treguar se në këtë bisedë telefonike me komisionerin Hahn ndër të tjera ka biseduar edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën

“Kam pasur një bisedë telefonike shumë të mirë me Johannes Hahn për çështje të rëndësishme në marrëdhëniet BE-Kosovë, duke përfshirë edhe hapat e ardhshëm në procesin e vendimmarrjes së BE-së për liberalizimin e vizave për Kosovën. E informova Komisionerin për gatishmërinë dhe shpresat tona për këtë moment të rëndësishëm për ne”, ka shkruar Thaçi.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com