Connect with us

BOTA

Zbulohet, ky është personi që e bëri për spital gazetarin që hetoi për rastin Ivanoviqit

Published

on

Pjestarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Bela Crkva në Serbi, kanë arrestuar 39 vjeçarin S.Z. nën dyshimin se kishte sulmuar fizikisht gazetarin serb Stefan Cvetkoviq, mbrëmjen e së hënës.

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Vrsac, ndaj S.Z. do të ngritet kallëzim penal për kryerjen e veprës penale “lëndim të rëndë trupor”.

Gazetari Stefan Cvetkoviq, i cili u zhduk dhe u gjet muajin e kaluar është rrahur mbrëmë në një kafene në qendër të Bela Cërkvës. Ai ishte goditur me një shufër metalike nga i dyshuari, i cili tashmë ishte dënuar para autoriteteve hetuese për kërcënimin ndaj Cvetkoviq.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com