Connect with us

LAJME

Shpejtësi e frikshme, policia i heq patentën 24-vjeçarit: Ishe me fat! (Video)

Published

on

Një tjetër mbrëmje e zakonshme kontrollesh me Radar dhe Drager për të parandaluar tragjeditë në aksin kryesor të vendit, autostradën Tiranë-Durrës ka qenë ajo e djeshmja për Policinë Rrugore të kryeqytetit.

Rasti më flagrant i regjistruar mbrëmë ka qenë ai i një 24 vjeçari nga Tirana, i cili udhëtonte me shpejtësi 170 km/h, kur limiti është 90 km/h.

Ne rrugen interurbane Tirane-Durres, ku vijon kontrolli me Radar nga Policia Rrugore e Tiranes per parandalimin e aksidenteve rrugore.24 vjeçari nga Tirana me 170 km/h, kur limiti eshte 90 km/m.Drejtuesi i mjetit kesaj here, ishte me fat pasi shpetimtari ishte polici dhe radari e drejtuesi i mjetit shkoi shendoshe ne banese por pa patente.Te tilla shpejtesi rrezikojne maksimalisht te çojne ne banese patenten pa te zotin.9 patenta te hequra per shpejtesi qe varionin nga 150-170 km/h.Duajeni jeten mbrojeni ate, respektoni rregullat e qarkullimit rrugor, dhe rezultati = udhetim i sigurt.

Një tjetër mbrëmje e zakonshme kontrollesh me Radar dhe Drager për të parandaluar tragjeditë në aksin kryesor të vendit, autostradën Tiranë-Durrës ka qenë ajo e djeshmja për Policinë Rrugore të kryeqytetit.

Rasti më flagrant i regjistruar mbrëmë ka qenë ai i një 24 vjeçari nga Tirana, i cili udhëtonte me shpejtësi 170 km/h, kur limiti është 90 km/h.

“Drejtuesi i mjetit kësaj here, ishte me fat pasi shpëtimtari ishte polici dhe radari e drejtuesi i mjetit shkoi shëndoshë ne banese por pa patente. Te tilla shpejtësi rrezikojnë maksimalisht te çojnë ne banese patentën pa te zotin”, thotë policia.

Ndërkohë ky aksion i fundit është finalizuar me 9 patenta të hequra për shpejtësi që kanë variuar nga 150 në 170 km/h.

“Duajeni jetën, mbrojeni atë, respektoni rregullat e qarkullimit rrugor, dhe rezultati = udhëtim i sigurt”, këshillojnë Blutë e kryeqytetit.

19 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com