Connect with us

TECH & AUTO

Nëntë shtetet që sjellin teknologjinë e re të SIM në iPhone

Published

on

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Vetëm nëntë vende të botës ofrojnë mbështetje për këtë teknologji.

Austria, Kanadaja, Kroacia, Republika Çeke, Gjermania, Hungaria, India, Spanja, Britania dhe SHBA-ja janë shtetet që e ofrojnë këtë.

Kartat elektronike eliminojnë nevojën për një fole fizike për kartat SIM./Indeksonline/

Burimi i lajmit

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com