Connect with us

LAJME

Aksident me të plagosur në Vlorë, shoferi ishte i dehur

Published

on

Policia e Vlorës ka arrestuar një drejtues mjeti pas aksidentit të shkaktuar në gjendje të dehur. Në pranga ka rënë shtetasi  Agim Skëndaj, 47 vjeç, banues në Vlorë.

Arrestimi i tij u bë aksin rrugor të Lungomares, pasi ky shtetas duke drejtuar automjetin tip “Ford” në gjendje të dehur është përplasur me një automjet tjetër tip “Ford” dhe si pasojë ka mbetur e dëmtuar pasagjerja që ndodhej në mjetin e fundit, M.M, 20 vjeçe, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorë” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

12 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i lajmit

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com