Connect with us

SPORT

“Bolt nuk bëhet futbollist as për 100 vjet!”

Published

on

Markus Babbel “ngel në klasë” rekordmenin e atletikës. Ish-mbrojtësi i Bayern Munich dhe Liverpool, ka shuar ende pa nisur ëndrrën e ish-sprinterit xhamjakan. “E kam parë të luajë dhe me të gjithë respektin e mundshëm që kam, them se as pas 100 vjetësh nuk do t’ja dalë të bëhet një futbollist profesionist”, deklaroi Babbel.

Aktualisht Usain Bolt nuk është angazhuar ende nga klubi australian Central Coast Mariners dhe gjermani, që në ato lartësi stërvit skuadrën e Western Sydney Wanderers në A-League, mendon gjithsesi se: “qëndrimi i xhamajkanit mund të jetë sensacionale nga këndvështrimi i marketingut, duke bërë që kampionati australian të gjenerojë benefite të mëdha nga pikëpamja e interesimit. Por për pjesën tjetër nuk mund ta marr seriozisht”, konfirmoi Babbel për të përditshmen zvicerane “Blick”.

Për momentin Bolt qëndron në Australi, aty ku u vendos që në gusht, dhe nga e gjithë kjo aventurë deri në këto momente mbahet mend vetëm dygolëshi i shënuar prej tij në miqësoren e parë të luajtur si titullar. Ndërkohë, printeri xhamajkan ka refuzuar ofertën 2-vjeçare nga maltezët e FC Valletta, sikurse ka bërë me dije menaxheri i tij, Ricky Simms. Sezoni në Australia nis të premten dhe e ardhmja e Bolt është ende e paqartë.


Burimi i lajmit

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com