Connect with us

LAJME

Eksploziv, drogë e municione, kapet 34-vjeçari në Kurbin (Video)

Published

on

Një operacion policor ka sekuestruar drogë, lëndë plasëse dhe municione luftarake, si dhe një sërë materialesh që dokumentojnë autorësinë e një sërë vjedhjesh, duke vënë në pranga një person. Efektivët e policisë së Kurbinit, si rezultat i kontrolleve, në banesën dhe magazinën e lokalit në pronësi të Zef Markut, 34 vjeç, banues në Fushë -Mamurras në Kurbin bën arrestimin e tij.

#td_uid_1_5bc04ac728a0e .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/10/muni-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5bc04ac728a0e .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/10/muni-2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5bc04ac728a0e .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/10/muni-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Kjo pasi gjatë kontrollit efektivët e policisë gjetën dy kallëpe lëndë plasëse TNT, 3 kapsolla elektrodetonatore, një granatë defensive, 310 fishekë model 56, 130 gramë marijuanë, një makinë me targa që i përkasin një mjeti tjetër, 20 celularë dhe 3 numra telefoni, 20 vegla pune të ndryshme si motosharra, pompa uji, saldatriçe, gur fresibël etj., 13 pajisje elektronike laptop, magnetofon, 6 aparate fotografike dixhitale etj., 6 pajisje elektroshtëpiake televizor, hekura, pajisje vakumi etj., tre kuti me aksesorë të ndryshëm si kaçavida, çelësa, pajisje makinash çelësa automjetesh, aparate navigatore, aparate për karikim baterish etj.

Këto materiale dyshohen të jenë përfituar nga veprimtaria kriminale e vjedhjes së banesave, magazinave, serviseve etj, të ndodhura në territorin që mbulon Komisariati i Policisë Kurbin, për të cilat po punohet për dokumentimin ligjor të tyre.

Arrestimi i 34-vjeçarit u bë gjatë kontrolleve, me qëllim goditjen e paligjshmërisë dhe rritjen e parametrave të sigurisë.

Gjatë kontrolleve, janë shoqëruar në ambientet e policisë për verifikim 10 persona, kryesisht me precedentë penalë për armëmbajtje pa leje, vjedhje dhe prodhim e shitje të lëndëve narkotike.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.1’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Kurbin Sekuestrohen drogë, lëndë plasëse, municione luftarake si edhe një sërë materialesh e vegla pune të ndryshme, si prova që dokumentojnë autorësinë e një sërë vjedhjesh të ndodhura. Në pranga poseduesi i tyre! Komisariati i Policisë Kurbin, në bashkëpunim me forcat policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, kanë ushtruar kontrolle të befasishme në lokale, akse rrugore dhe ambiente të ndryshme.Kontrollet, me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale, goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave në kërkim, si dhe zbardhjen e dokumentimin e ngjarjeve të mëparshme. Gjatë kontrolleve, janë shoqëruar në ambientet e policisë për verifikim 10 persona, kryesisht me precedentë penalë për armëmbajtje pa leje , vjedhje dhe prodhim e shitje të lëndëve narkotike. Si rezultat i kontrolleve, në banesën dhe magazinën e lokalit në pronësi të shtetasit Z. M, 34 vjeç, banues në Fushë -Mamurras në Kurbin, i cili u arrestua në flagrancë, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e proves materiale: – 2 kallepë lëndë plasëse TNT- 3 kapsolla elektrodetonatore – 1 granatë difensive – 310 fishekë model 56- 130 gr. lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë – 1 mjet me targa që i përkasin një mjeti tjetër – 20 celularë dhe 3 numra telefoni – 20 vegla pune të ndryshme (motosharra, pompa uji, saldatriçe, gur fresibël etj.)- 13 pajisje elektronike (laptop, magnetofon, 6 aparate fotografike digitale etj) – 6 pajisje elektroshtëpiake ( televizor, hekura, pajisje vakumi etj.) – 3 kuti me aksesorë të ndryshëm (kaçavida, çelsa) – pajisje makinash (3 çelësa automjetesh , aparate navigatore, aparate për karikim baterish) etj. Këto materiale dyshohen të jenë përfituar nga veprimtaria kriminale e vjedhjes së banesave, magazinave, serviseve etj, të ndodhura në territorin që mbulon Komisariati i Policisë Kurbin, për të cilat po punohet për dokumentimin ligjor të tyre. Kontrollet do të vijojnë në gjithë Qarkun e Lezhës, me qëllim goditjen e paligjshmërisë dhe rritjen e parametrave të sigurisë.Policia e Lezhës, falendëron qytetarët për mirëkuptimin dhe mbështetjen, si dhe i fton ata të denoncojnë në numrin 112 çdo shkelje të ligjit, duke u garantuar ruajtjen e an

Gepostet von Policia e Shtetit am Donnerstag, 11. Oktober 2018

12 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i lajmit

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com