Connect with us

LAJME

Në nëntor, takimi i katërt ministror i Maqedonisë, Greqisë, Bullgarisë dhe Shqipërisë në Selanik

Published

on

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Bullgarisë, Shqipërisë dhe nikoqirit Greqisë, në fillim të muajit nëntor do të mbajnë takim të ri katërpalësh në Selanik.

Sipas informacioneve të korrespondentes së MIA-s nga Athina, takimi i katërt ministror në të cilin shqyrtohen tema lidhur me bashkëpunimin rajonal në shumë sfera do të mbahet më 8 dhe 9 nëntor dhe këtë herë në Selanik.

Takimi i parë i tillë ishte në muajin prill të vitit 2016, ndërsa për herë të fundit shefat e diplomacive të katër vendeve në Selanik u takuan në muajin maj të këtij viti. Në takimin katërpalësh, përveç ministrave të punëve të jashtme, marrin pjesë edhe ministra ose kompetentët nga ministritë e punëve të brendshme të katër vendeve.

.

Burimi i lajmit

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com