Connect with us

KOSOVË

Gucati: Më 4 shkurt, një anëtar i kryesisë së OVL të UÇK shkon në Hagë (Video)

Published

on

Kryetari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka thënë se janë 103 veteranë të UÇK-së të ftuar nga Gjykata Speciale.

Gucati, në “Dossier D” me Fidan Ramën në RTV Dukagjini, ka thënë se ka edhe anëtarë të kryesisë së OVL UÇK të ftuar nga Gjykata Speciale.

“Është një anëtar i kryesisë së OVL UÇK që do të udhëtojë më katër shkurt në Gjykatën Speciale. Emri i tij nuk është bërë publik dhe gjatë ditëve në vijim avokati i tij do ta publikojë emrin”.

“… Edhe tre të tjerëve do t’u publikohen emrat nga avokatët e tyre. Të gjithë janë veteranë të UÇK-së. Na është konfirmuar që janë të ftuar për Speciale”, tha Gucati, përcjell Telegrafi.

I pari i OVL të UÇK-së ka thënë se janë të konfirmuar 11 ftesa për në Gjykatën Speciale dhe prej tyre ka komandantë dhe ushtarë të thjeshtë.

Ai thotë se ka raste kur veteranët e ftuar nga Gjykata Speciale nuk kanë qenë më parë në gjykata vendore, apo ndërkombëtare.

“Katër të fundit që i përmenda nuk kanë qenë asnjëherë nëpër gjykata, as vendore e as ndërkombëtare”, tha Gucati./Telegrafi/

.

Burimi i lajmit

SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
4 Comments

4 Comments

 1. Randber

  16/06/2019 at 04:45

  Cialis Generika Per Uberweisung Buy Levitra On Line generic cialis overnight delivery Isotretinoin Amnesteem Skin Health Medicine On Line Propecia Dutasterida

 2. Randber

  28/06/2019 at 10:44

  Amoxicillin Dairy Products Acheter Viagra Kamagra buy levitra Acquistare Viagra Bari

 3. Randber

  11/07/2019 at 06:53

  Viagra Online Nz Donormyl Kaufen online pharmacy Cialis Cruz Verde

 4. Randber

  19/07/2019 at 11:17

  Tomar Viagra Medicamentos discount isotretinoin acne for sale best website visa Amoxicillin First Trimester Safe cialis 5 mg Wirkung Von Viagra Forum Purchasing Amoxicilina With Overnight Delivery Comprar Cialis Andorra Sin Receta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com