Connect with us

KOSOVË

Maliqi: Taksa ndaj Serbisë mund të suspendohet përkohësisht

Published

on

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka thënë që Qeveria e Kosovë e ka një mundësi që ta plotësojë kërkesën e SHBA-së për heqjen e taksës prej 100 për qind për mallrat që importohen nga Serbia.

Maliqi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “Qeveria e Kosovës mund ta suspendojë përkohësisht taksën deri sa të vazhdojë dialogu për arritjen e marrëveshjes politike,… ku nuk kontestohet e drejta e Kosovës që të vendos taksa.

Postimi i plotë i Maliqit:

“Qeveria e Kosovës e ka një mundësi elegante që ta plotësojë kërkesën e SHBA-ve për heqjen e takses 100 % për mallin e importuar nga Serbia duke e arsyetuar këtë si “SUSPENDIM TË PËRKOHSHËM DERI SA VAZHDON DIALOGU PËR ARRITJEN E MARRËVESHJES POLITIKE”, çka do të ishte plotësisht në pajtim me qëndrimin e Qeverisë Amerikane, ku nuk kontestohet e drejta e Kosovës që të vendos taksa, si kundërmasë për pengesat që Serbia dhe Bosnja aplikojnë vazhdimisht për importe të mallrave nga Kosova. SUSPENDIMI I PËRKOHSHËM NUK DO TË DUHEJ TË PËRFSHINTE BOSNJËN pasi që me ketë shtet nuk po zhvillohet dialogu dhe kemi të drejtë që të kërkojmë reciprocitet të plotë tregtar”, ka shkruar Maliqi. /Telegrafi/

.

Burimi i lajmit

SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
3 Comments

3 Comments

 1. RebSymn

  20/06/2019 at 03:56

  Propecia Risques Cephalexin Use’S By Viagra Without Prescription viagra prescription 5158.1 Viagra Sans Ordonnances Quebec Propecia Veneno Andorra

 2. RebSymn

  01/07/2019 at 07:17

  Propecia Contraindications Benign Prostatic Hyperplasia Amoxicillin And Diaper Rash viagra online prescription Osu Levitra En Pharmacie Levitra 20 Mg Online

 3. RebSymn

  14/07/2019 at 11:03

  Canadian Mail Pharmacies finpecia usa Zithromax Good Sinus Infection Good Site To Buy Viagra Where Can I Buy A Z Pack Online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com