Connect with us

KOSOVË

Ministria e Kulturës nesër hapë zyret edhe në Prizren

Published

on

Zyret e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit nesër do të hapen zyrtarisht edhe në komunën e Prizrenit.

Në ceremoninë zyrtare e cila nis në orën 13:00, do të marrë pjesë edhe ministri i Kulturës, Kujtim Gashi.

Zyret e kësaj ministrie do të zënë vend në ish ndërtesën e rektoratit në sheshin Shatërvan.

Përndryshe, bartja e një pjesë të Ministrisë së Kulturës në Prizren ishte premtuar nga vetë ministri Gashi muaj më parë. /KP/

.

Burimi i lajmit

SHPËRNDAJE ME MIQ!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com