Connect with us

SPORT

Çmenduritë në Cardiff-Chelsea: “Fu*k Sarri ball”, goli skandaloz dhe reagimi i Warnock

Published

on

Chelsea fitoi 2-1 në fushën e Cardiff duke marrë tre pikë me vlerë në renditjen e Premier League.

Gjithsesi mënyra se si erdhi kjo fitore nuk e kanë lënë shijen e një tre pikëve të pastër. Skuadra vendase po udhëhiqte deri në minutën e 84’-të, kur Azpilicueta shënoi golin e barazimit, por mbrojtësi është pozicion jashtë loje në një distancë të konsiderueshme dhe arbitri anësor nuk e anuloi golin.

Më herët, kur Chelsea ishte në disavantazh në stadium u dëgjuan koret e tifozëve të “bluve” që nuk reshtën së thëni “Fu*ck Sarri Ball” dhe “Sarri out”, duke i bërë dalje trajnerin italian pas lojës zhgënjyese dhe rezultateve të dobëta./Telesport

SHPËRNDAJE ME MIQ!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com