Connect with us

LAJME

Në vilën luksoze të Admir Murataj në Prezë, ku u gjetën eurot në frigorifer (FOTO)

Published

on

Katër super-grabitje, mbi 16 milionë euro të marra dhe 13 emrat, ndër ta më i veçanti “Adi Tropojani, që e bënte edhe personin më të rrezikshëm në radhët e  “skifterëve” shqiptarë, janë karakteristikat dalluese të Admir Muratajt.

Me mbiemrin e vërtetë Nikaj, ai është një emër i njohur për drejtësinë, pasi ka arritur të hyjë në një bankë të nivelit të dytë, të vjedhë 2 autoblinda në Qafë-Kashar – Rinas dhe të grabisë 10 milionë euro në aeroportin  “Nënë Tereza”.

Por përveç detajeve të mësipërme, vlen të përmendim se Admir Murataj para se të arratisej nga burgu grek i Trikallas jetonte në një banesë 1-katëshe në Prezë të Tiranës, e cila më pas u kthye në një vilë super-luksoze.

#td_uid_1_5cadd2d992569 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/vila-lukzoce-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5cadd2d992569 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/Screenshot_3-4-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5cadd2d992569 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/Screenshot_2-6-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5cadd2d992569 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/vila-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5cadd2d992569 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/shtepiaa-933×445-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5cadd2d992569 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/Screenshot_4-4-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}

Gjatë aksionit të Policisë së Shtetit në vitin 2017, ku u arrestuan anëtarët e bandës së tij, mes të cilëve edhe Dashamir Kupa, në banesa u gjetën edhe një pjesë e parave të vjedhura, të groposura në tenxhere, por edhe të futura me qese në frigorifer.

Policia gjithashtu konstatoi se vila e Admir Murataj ishte e rrethuar me kamera sigurie dhe me hekura nga të gjitha anët, duke e bërë të pamundur hyrjen brenda.

Policia asokohe hyri në banesë në sajë të operacionit të kërkimit për grabitësin famëkeq.

Burimi i lajmit

SHPËRNDAJE ME MIQ!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com