Connect with us

LAJME

Dyndje dhe në portin e Vlorës, nga fillimi i gushtit kanë mbëritur 15.800 persona

Published

on

Fluks të shtuar udhëtarësh ka edhe në portin e Vlorës. 1600 persona kanë mbërritur sot me dy tragetet e linjës Vlorë-Brindisi, ndërsa 6300 është numri i tyre vetëm këto tri ditë të fundit.

Ky sezon ka njohur rreth 20 përqind më shumë pasagjerë, referuar sezonit të kaluar. Ka prej tyre që vijnë për të kaluar pushimet në vendlindjen e tyre, por ka dhe nga ata emigrantë që vijnë thjesht për një dasmë.

Prej fillim gushtit në total të ardhurit nëpërmjet kësaj linje kanë regjistruar shifrën 15.800 persona.


Top Channel

SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Advertisement
1 Comment

1 Comment

 1. ปั้มไลค์

  13/08/2019 at 18:33

  Like!! Great article post.Really thank you! Really Cool.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com