Connect with us

SPORT

Top 10 fanellat më të mira në Evropë për edicionin 2019/20  

Published

on

Tashmë klubet i kanë bërë publike fanellat për edicionin e ardhshëm dhe si gjithmonë flitet për ato që janë më të bukurat.

Gazeta spanjolleAS  ka bërë një renditje për 10 fanellat më të bukura që do t’i shohim në edicionin 2019/20.

Klubet kanë nga tri fanella zyrtare dhe për dallim nga herët e shkuara, fanellat për ndeshje mysafir si dhe ato të treta janë që spikasin shpesh.

Fanella e Romës për ndeshje mysafire është ajo që është votuar si më e bukura.

Pas tyre vjen e Sampdorias, e përchjell nga Monaxo, Chelsea dhe Barcelona.

Në mesin e fanellave më të bukura janë futur edhe ato të klubeve si Coventry City dhe  Cambridge United, që bëjnë gara në kampionate më të ulëta se elita. /Telegrafi/

Nr 1) AS Roma (Itali, Serie A) fanella mysafir (Nike)

Nr 2) Sampdoria (Itali, Serie A) fanellave vendas (Joma)

Nr 3) AS Monaco (Francë, Ligue 1) fanella mysafir (Kappa)

Nr 4) Chelsea FC (Angli, Liga Premier) fanella mysafir (Nike)

Nr 5) FC Barcelona (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Nike)

Nr 6) Real Betis (Spanjë, La Liga) fanella e tretë (Kappa)

Nr 7) Coventry City (Angli, League One) fanellave vendas (Hummel)

Nr 8) Celta Vigo (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Adidas)

Nr 9) Real Madrid (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Adidas)

Nr 10) Cambridge United (Angli, League 2) fanella mysafir (Hummel)

SHPËRNDAJE ME MIQ!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com