Connect with us

BOTA

Tramp: Kina ende nuk blen prodhime tona bujqësore

Published

on

Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se Pekini ende nuk e respekton obligimin e tij për blerjen e prodhime bujqësore amerikane.

“Si edhe zakonisht, Kina bëri të ditur se do të blejë shumë nga prodhimet tona bujqësore amerikane. Ata deri më tani nuk e kanë bërë këtë që e kanë thënë. Ndoshta tani do të jetë më ndryshe!” ka shkruar Trampi në Tuiter.

Deklarata ka ndodhur menjëherë pasi përfaqësuesit tregtarë të të dyja vendeve realizuan thirrje telefonike, në kulmin e luftës tregtare midis Uashingtonit dhe Pekinit.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Advertisement
1 Comment

1 Comment

 1. ปั้มไลค์

  13/08/2019 at 21:11

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com