Connect with us

LAJME

Vetëdorëzohet zv/drejtori i Kadastrës në Durrës, në kërkim për legalizime false

Published

on

Arben Isaku është vetëdorëzuar në Policinë e Durrësit. Ai u shpall në kërkim pasi akuzohet për veprat penale ”Korrupsioni pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike” , ”Shpërdorimi të detyrës ” dhe “Falsifikimi i dokumentave”. Ai mban funksionin e zv/drejtorit të Agjensisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës.

Isaku ka mbajtur më herët detyrën e kreut të ALUIZNI-t në qytetin bregdetar.

Në polici është vetëdorëzuar edhe shtetasi F.R., 28 vjeç, me detyrë Specialist pranë Agjensisë Shtetërore të Kadastrës.

Ata akuzohen se kanë pajisur me leje legalizimi duke falsifikuar dokumentat dy shtetas të tjerë.


Top Channel

SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Advertisement
1 Comment

1 Comment

 1. ปั้มไลค์

  13/08/2019 at 14:13

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com