Connect with us

Sport

Atdhe Nuhiu çmendi stadiumin e Sheffieldit sot pasi u inkuadrua në pjesën e dytë dhe shënoi në minutën e 93-të

Published

on

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu ishte heroi i Sheffield Wednesday sot në barazimin 1-1 me Fulhamin në “Hillsborough”.

Mysafirët po avanconin 1-0 pas minutës së 42-të, me një gol të realizuar nga Tom Cairney, raporton Periskopi.

Nuhiu, i cili u inkuadrua në minutën e 77-të, dërgoi fansat vendës në ekstazë pasi realizoi golin e barazimit në minutën e 93-të.

Golin dhe festën e Nuhiut mund ta shikoni në videon e mëposhtme nga minuta 1:12. /Periskopi.com/