Connect with us

Sport

Skuadra nga La Liga duket se stërvitjet i mbanë veç sa për sy e faqe, dështon të shënojë në një situatë gjashtë kundër dy

Published

on

Një prej stërvitjeve më të zakonshme nëpër seanca të skuadrave është sulmi kundër mbrojtjes.

Pa marrë parasysh a është treshja sulmuese kundër katër mbrojtësve, apo dy kundër dy, apo një kundër një, është një aspekt i lojës që stërvitet shpesh nëpër seanca, raporton Periskopi.

Është një stërvitje fantastike që u ndihmon edhe futbollistëve të sulmit edhe atyre të mbrojtjes.

Mirëpo, skuadra nga La Liga, Osasuna qartazi nuk po praktikon sesione të shpeshta mbrojtje-sulm.

Kjo pasi, kundër Real Betisit të premten mbrëma, e gjeti veten me gjashtë lojtarë sulmues kundër dy mbrojtësve.

Dhe prapë nuk arriti të shënonte.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com