Connect with us

Kosovë

Arrestohen 32 persona të akuzuar si pjesëtarë të “Cosa Nostra”-s

Published

on

Një operacion i gjerë i policisë së komandos rajonale të Katanias ka nisur në të gjithë territorin kombëtar për kapjen e 32 personave të akuzuar si pjesëtarë të Cosa Nostras

Drejtoria antimafia e qarkut po heton lidhur me këtë rrjet që akuzohet si grup mafioz, për zhvatje, tituj fiktivë të mallrave, trafik droge, posedim dhe mbajtje të paligjshme të armëve.

Hetimi ka mundësuar zbulimin e strukturës së brendshme të familjes kataneze të Cosa Nostras.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com