Connect with us

Bota

BINGO: Fiton shumë marramendëse në Lloto, kalon me pasuri shumë figura të njohura

Published

on

Fituesi i tiketës se llotarisë ‘Euromillions’ në Mbretërinë e Bashkuar ka fituar 170 milion Euro, duke u bërë fituesi më i pasur i lotarisë në Britani.

Operatori kombëtar i Lotarisë Camelot tha që çmimi 170.221,000.00 u fitua nga një person që kishte numrat fitues të martën.

Fituesi i llotarisë nuk duhet të emërohet dhe nuk dihet nëse është një person i vetëm, një familje apo një sindikatë.

Numrat fitues të zgjedhur ishin 7, 10, 15, 44 dhe 49, me 3 dhe 12 të zgjedhur për numrat e yjeve Lucky.

Nëse fituesi është një individ, pasuria e tyre e re e gjetur do t’i fitonte atyre një vend në listën e pasur të Sunday Times ‘të 1.000 njerëzve më të pasur që jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar ose me lidhje biznesi britanik.

Sipas renditjes së gazetës për vitin 2019, pasuria e fituesit eklipson atë të këngëtarëve Sir Tom Jones dhe Calvin Harris – të cilët janë të dy me vlerë 165 milion – – dhe Ed Sheeran, i cili vlen 160 milion.

Fituesi me fat ka thyer gjithashtu rekordin e mëparshëm të vendosur nga Colin dhe Chris Ëeir të cilët u bënë fituesit më të pasur të lotarisë në Britani kur kërkuan 161 milion £ në 2011.

Biletat për Euromillions shiten në nëntë vende – Britani, Francë, Spanjë, Austri, Belgjikë, Luksemburg, Republikë irlandeze, Portugali dhe Zvicër./Periskopi/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com