Connect with us

Sport

Euro 2020: Rezultatet e 8 ndeshjeve të luajtura sot – 19 gola të shënuara

Published

on

Kombëtarja e Italisë i është bashkuar Belgjikës duke prerë biletën për Kampionatin Evropian, pasi edhe matematikisht ka siguruar kualifikimin, shkruan lajmi.net.

‘Azzurri’ fituan tri pikë kundër kombëtares së Greqisë, duke shënuar fitore me rezultatin 2:0, me golat e Jorginho e Bernardeschi.

Befasia e mbrëmjes ishte Norvegjia, e cila arriti t’i marr barazim kombëtares së Spanjës, duke e ndalur me rezultatin 1:1.

Kurse, në ndeshjet e luajtura nga ora 18:00, vëmendja ishte tek ndeshja Danimarkë – Zvicër, ku danezët fituan me rezultat 1:0, duke i vështirësuar punët për kualifikimin e helvetikëve.

Më poshtë mund t’i shihni rezultatet e të gjitha ndeshjeve të luajtura sot, në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com