Connect with us

Sport

Euro 2020: Spanja ndalet me barazim nga Norvegjia për befasinë e xhiros

Published

on

‘Stuhia e Kuqe’ barazoi në udhëtim tek Norvegjia, me rezultatin 1:1, shkruan lajmi.net.

Ky ishte barazimi i parë për Spanjën në shtatë ndeshje të luajtura në këtë rrugëtim drejt Kampionatit Evropian.

Golin e vetëm për kombëtaren spanjolle e shënoi anëtari i Atletico, Saul Niguez, kur luhej minuta e 47’ e takimit.

Spanja u befasua në minutën e fundit, kur Joshua King barazoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Rekordi 100% i Spanjës u shkatërrua dhe tashmë spanjollët numërojnë 19 pikë në 7 ndeshje, kurse Norvegjia numëron 10 pikë në pozitën e katërt. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com