Connect with us

Sport

Goditet Barcelona para El Classicos, mungon ylli i skuadrës

Published

on

Francezi u përjashtua nga loja në fitoren 4-0 të Barçës ndaj Sevillas, me gjyqtarin që shkruante në raportin e tij zyrtar që Dembele i kishte thënë: “Ju jeni i keq”.

Lionel Messi dhe trajneri Ernesto Valverde kishin mbrojtur veprimet e ish-yllit të Borussia Dortmund, duke pretenduar se ai nuk flet mirë spanjisht, duke sugjeruar që dënimi i tij duhet të zvogëlohej si rezultat i kësaj, transmeton lajmi.net.

Federata Spanjolle e Futbollit ka konfirmuar pezullimin prej dy ndeshjeve, që do të thotë se Dembele do të humbasë ndeshjet e kampionatit kundër Eibar dhe Real Madrid, duke iu nënshtruar çdo apeli nga katalanasit.

Është pengesa më e fundit në karrierën e 22-vjeçarit në Barcelonë, i cili nuk ka treguar ende asgjë që nga transferimi nga Dortmundi në verën e vitit 2017. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com