Connect with us

Sport

Italia fiton edhe kundër Greqisë – prenë biletën për finalet e Euro 2020

Published

on

Italia ka shënuar fitoren e radhës në grupin J, duke mposhtur Greqinë me rezultatin 2:0, shkruan lajmi.net.

Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi mesfushori i Chelsea, Jorginho, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, kur luhej minuta e 63’ e takimit.

Epërsinë e dyfishoi anëtari i Juventus, Federico Bernardeschi, kur luhej minuta e 78′ e ndeshjes, për t’i dhënë qetësinë kombëtares së tij.

Me shtatë fitore në shtatë ndeshje të luajtura në këtë grup, Italia tashmë ka siguruar edhe matematikisht kualifikimin në Euro 2020.

Italia numëron 21 pikë në pozitën e parë, duke lënë prapa Finlandën që ka 12 pikë në vendin e dytë, për të prerë kështu biletën për Euro 2020. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com