Connect with us

Sport

Messi befason: Dëshiroja largimin në vitin 2017, por s’kisha oferta

Published

on

Messi ka luajtur për Barcën për tërë karrierën e tij profesionale, dhe shpesh ka folur për dëshirën e tij për të qenë një njeri me një klub, por mund të kishte qenë e gjitha shumë ndryshe nëse do vinte një ofertë në verën e vitit 2017.

Duke folur në një intervistë për RAC1, argjentinasi tha: ”Në atë kohë, me problemet me shtetin, unë doja të largohesha, jo sepse doja të largohesha nga Barça, por duke dashur të largohesha nga Spanja”, transmeton lajmi.net.

”Ndjeva se po keqtrajtohesha dhe nuk doja të qëndroja këtu. Unë kurrë nuk kam pasur një ofertë zyrtare sepse të gjithë e dinin idenë time për të qëndruar këtu”.

Kur shtyu më tej çështjen e tij të mashtrimit tatimor, që u dënua me gjobë prej 223 mijë funteve, ai shtoi: ”Ishte shumë e vështirë për mua dhe familjen time sepse njerëzit nuk dinë shumë për atë që po ndodh”.

”E vërteta është se ishte e vështirë për çdo gjë që ndodhi, por është më mirë që fëmijët e mi ishin të vegjël dhe nuk e dinin”, rrëfeu ai. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com