Connect with us

Sport

Messi: Është gënjeshtër që unë nuk dëshiroja Griezmannin te Barca

Published

on

Griezmann iu bashkua kampionëve të La Liga në një transferim prej 120 milionë eurosh përpara sezonit 2019/20.

Barca gjithashtu ishte shumë e lidhur me përpjekjen për ta rikthyer Neymar në ‘Camp Nou’ por Messi këmbëngul se dëshira për t’u ribashkuar me ish-shokun e tij të skuadrës nuk do të thoshte se ishte i ftohtë në marrëveshjen e Griezmann, përcjell lajmi.net.

“Natyrisht është një gënjeshtër që nuk e kam dashur Griezmann”, i tha ai RAC1.

“Vitin e kaluar thashë që ai ishte një nga më të mirët dhe më të mirët janë gjithmonë të mirëpritur. Unë gjithashtu kam dashur që Neymar të vijë për të njëjtën arsye, sepse ai është i ndryshëm – një nga më të mirët, dhe ta kesh atë këtu do të kishte qenë i rëndësishëm për qëllimet tona”.

“Por me Ney duhej të shikonim përtej sporteve, shumë palë nuk donin që ai të vinte për shkak të gjithçkaje që kishte ndodhur”, deklaroi 32-vjeçari. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com