Connect with us

Bota

Putin: Bashkëpunimi mes Moskës dhe Riadit është kyç për Lindjen e Afërt dhe Afrikën Veriore

Published

on

Riad, 14 tetor – Presidenti rus Vladimir Putin në takimin me mbretin saudit Salman bin Abdulazis al Saud, theksoi se bashkëpunimi mes Moskës dhe Riadit është element kyç për sigurimin e sigurisë në Lindjen e Afërt dhe Afrikën Veriore.

Putini potencoi se bashkëpunimi mes të dyja shteteve është i patjetërsueshëm.

“Jam i bindur se pa pjesëmarrje të dy shteteve tona rëndë që do të arrijmë zgjidhje korrekte dhe afatgjate për cilindo problem në rajon”, bëri të ditur Putini.

Presidenti rus është për vizitë në Arabinë Saudite pas 12 viteve, ndërsa nesër duhet të udhëtojë për Emiratet e Bashkuara Arabe.(koha.mk)

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com