Connect with us

Lajme

VIDEO/ Rai3: Kokaina ‘Made in Elbasani’ do vinte në portin e Vlorës dhe të Durrësit

Published

on

Mediat italiane e kanë në qendër të shkrimeve dhe kronikave të tyre Shqipërinë.

Në të shumtën e rasteve bëhet fjalë për kronika që kanë në qendër trafikun e drogës.

Në edicionin e lajmeve të orës 19:00 të ditës së sotme, Rai3 ka trajtuar çështjen e kapjes së më shumë se 300 kilogramë kokainë në Brazil që ishte me logon e klubit të futbollit ‘Elbasani’.

Sipas gazetarit italian, kapja e kësaj sasie droge tregon lidhjet e drejtpërdrejta të mafias shqiptare me mafian në Amerikën e Jugut.

Në kronikë thuhet se kjo kokainë do të vinte në Shqipëri dhe do të shkarkohej në portet e Vlorës dhe të Durrësit.

Më poshtë kronika e plotë e TG3:

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com