Connect with us

Kosovë

Ideologu i VV-së fyen ‘spiunët’ që akuzuan UÇK-në: Turp

Published

on

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi, ka thënë disa fjalë për ftesat e fundit të Gjykatës Speciale ndaj ish-komandatëve të UÇK’së.

Sot i ka ardhur ftesa nga kjo Gjykatë edhe Rexhep Selimit, deputetit të VV’së, në cilësinë e të dyshuarit.

Zaimi ka thënë se shqiptarët që votuan për krijimin e kësaj gjykatë duhet të turpërohen.

“Turp për ata shqiptarë që e çuan vetë UÇK-në në gjyq ndërkombëtar përballë akuzave të poshtra e dosjeve të stisura në Serbi”, thotë ai.

Tutje ai shton se si subjekt, VV i përkrah me respekt të gjithë ish-luftëtarët që luftuan trimërisht për çlirim si dhe nuk turpëruan UÇK’në as në paqe.

“Gjithnjë përkrahim me respekt ata si Rexhep Selimi, që luftuan trimërisht për çlirim, nuk e turpëruan UÇK-në në paqe, e që tash përballen me valën e re të antishqiptarizmës”, thotë Zaimi.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com